به انجمن ApplyAustria خوش آمدید

افتتاح حساب بانکی در اتریش

در کدوم بانک میشه حساب باز کرد ؟

تا مادامی که مشکل تحریم های بانکی و محدودیت های FATF برای شهورندان ایرانی وجود داره یعضی از بانکها از افتتاح حساب برای ایرانی ها  خدداری میکنن ولی جای نگرانی نیست و همیشه بانکهایی هستند که اتفاقا جز بهترین انتخابها برای افتتاح بانکی هستند و مشکلی هم با ملیت ایرانی برای افتتاح حساب ندارن فقط یک مقدار محدودیت دارند که اونم خیلی مهم نیست.

  • برای افتتاح حساب بهتره اول به چنتا بانک سر بزنین و قوانین حساب های مختلف مثل مزایا و شرایط افتتاح حساب دانشجویی ، هزینه های ماهاینه حساب بانکی ، شرایط درخواست کارت اعتباری و این قبیل موارد رو بپرسین . ( اگه برای انجام این کار نیاز به همراهی کسی داشتین میتونین با ما هماهنگ بکنین ) 
  • معمولا بانکها برای دانشجویان زیر 30 سال حساب بانکی دانشجویی باز میکنن که از نظر هزینه های ماهاینه رایگان هست چون در اتریش شما ماهیانه یا هر 3 ماه بکیار باید مبلغی رو برای اینکه در اون بانک حساب دارین پرداخت کنید که حدودا برای هر 3 ماه بین 15 تا 50 یورو هست و در بانکهای مختلف نرخ های متفاوتی داره .
  • همچنین در اتریش انواع بسیار زیادی از حساب بانکی وجود داره که هر کدوم امکانات مختلف و خدمات متفاوتی به شما ارائه میده و باید موقع افتتاح حساب اطلاعات کامل در مورد انواع حسابها رو به دست بیارین که در همه بانکها کارمندی که با شما قرار ملاقات برای افتتاح حساب داره کامل و دقیق و گاها حتی به صورت تصوری و بروشور شرایط حسابهای مختلف رو توضیح میده . قاعدتا دانش زبان نقش زیادی در فهمیدن این توضیحات داره و توصیه دوستانه من این هست که در بانک به هیچ عنوان از ترس اینکه نفهمه زیانتون بده جواب هر سوالی رو بله نگین . چون اون کارومند فکر میکنه شما متوجه شدین و شاید نوعی از حساب رو برای شما باز بکنه یا خدماتی رو روی حساب شما فعال بکنه که هزینه های جانبی گاها زیادی داره .
  • بعضی از حساب های بانکی و بعضی از بانکها روی کارتهای بانکیشون یک کارت اعتباری Debit هم فعال میکنن . فرق Kredit card و Debit card در اینه که کردیت کارت بستگی به اعتبار شما در اون بانک داره و با توجه به اعتبار شما بهتون این اجازه رو میده که حتی اگه تویه حساب بانکیتون پولی نباشه ، تا سقفی که برایتون تعیین میکنن بتونین از حسابتون پول برداشت بکنین یا به اصطلاح حسابتون رو منفی بکنین و بین 1 تا 3 ماه وقت دارین که اون میزان منفی رو پر کنید . یه جورایی مثل یک وام کوتاه مدت هست . ولی در کارت ها دبیت شما همون مقداری میتونین ازش برداشت کنین که توش پول گذاشتین و اگه توش پولی نداشته باشین امکان خرید یا برداشت رو ندارین .
  • وام گرفتن در اتریش برای دانشجو معمولا غیر ممکن هست چون هم اعتبار مالی زیادی نزد بانک نداره و از همه مهم تر مدت ویزاش سال به سال هست و باین نگران این هست که ویزای شما تمدید نشه و عملا به پولش نمیرسه 

 

خدمات ما برای شما :

    اگه نیاز به همراه دارین و خودتون نمیخواین کارهای اولیه رو مثل پیدا کردن بانک و حساب بانکی مناسب رو انجام بدید، ما میتونیم خدمات زیر رو بهتون ارائه بدیم :
  • معرفی انواع حسابهای بانکی در یانکهای مختلف و بررسی شرایط هر حساب با توجه به شرایط شما
  • گرفتن وقت از بانک و همراهی شما برای افتتاح حساب و ترجمه تمام مفاد قرارداد قبل از امضاء
  • آموزش های لازم جهت استفاده از خدمات مختلفی که روی کارت بانکی و حساب بانکی شما وجود داره