به انجمن ApplyAustria خوش آمدید

خرید و درخواست سیم کارت یا اینترنت منزل

  • سیم کارت : 

تعرفه های سیم کارت در اتریش خیلی متفاوت هست و هر تعرفه ای امکانات مختلفی داره. معمولا تماس و پیام به صورت نا محدود روی سیم کارت ها فعال هست و عمده تفاوت نرخ تعرفه ها مروبط به حجم دانلود و سرعت اینترنت هست. بعضی سایت ها هستن که همه تعرفه های موبایل رو برای شما با هم مقایسه میکنن و میتونین از اون طربق تعرفه مناسب خودتون رو پیدا کنید. 

یکی از این وبسایت ها این هست : www.tarife.at

سیم کارتها به دو صورت با قرارداد Mit Vertrag یا بدون قرارداد Wertkarte هستن. معمولا تعرفه های سیم کارتهای بدون قرارداد ارزون تر هست و امکانات بیشتری دارن ولی پشتیبانی و خدمات ضعیف تری نسبت به سیم کارتهای قراردادی دارن و خوب به نام شما نیستن و شاید در صورت گم کردن سیم کارت اون شماره رو از دست بدین. 

بعضی از سیم کارتهای غالبا بدون قرارداد امکان تماس محدود با بعضی کشورها مثل ایران رو فعال میکنن مثلا 100 دقیقه میتونین با ایران رایگان تماس بگیرین ولی بعد از اون دیگه هزینه به ازای هر دقیقه محسابه میشه . پس بهتره قبل از خرید همه اطلاعات اون تعرفه و سیم کارت رو مطالعه بکنین. 

همچنین بعضی از تعرفه ها و شرکتهایی که خدمات سیم کارت ارائه میدن یک سری هزینه های مخفی دارن که یک جایی از توضیحات اون تعرفه نوشته شده ولی جوری که باید با دقت بخونین تا پیداش کنید و باید به این مورد هم خیلی دقت بکنین . 

بعضی سیم کارتها هم فقط برای استفاده از اینترنت هست و شما عملا امکان تماس با این سیم کارت رو ندارین مگه اینکه از نرم افزارهای تماس اینترنتی مثل واتس آپ و تلگرام و غیره استفاده بکنین که برای ابتدای کار خیلی مناسب هست و از نظر هزینه ای هم به صرفه تر از بقه تعرفه ها هست . 

 

  • اینترنت ثابت برای منزل : 

برای این مورد تنوع زیادی مثل سیم کارت وجود نداره و پیدا کردن یک تعرفه مناسب با شرایط شما خیلی سخت نیست ولی باید به چند نکته توجه کنید :

  • آیا محل سکونت شما سوکت های اتصال اون سرویس اینترنت رو داره یا نه ؟ که اینو میتونین از مالک قبلی یا شرکتی که ازش خونه رو اجاره کردین بپرسین . همچنین در خیلی از وبسایت های شرکتها امکان سرچ آنلاین این مورد هست که قبل از درخواست چک کنین این سرویس در محل سکونت شما و ادرس شما فعال هست یا نه 

اگه فعال نباشه دو حالت وجود داره ، یا با دریافت هزینه نصب میان و براتون نصب میکنن یا اینکه میگن برای اون آدرس امکانش نیست و باید دنبال شرکت دیگه ای بگردین که در اون آدرس کابل و اتصالات لازم رو داشته باشه 

  • هزینه های سالیانه و هزینه های فعال سازی اولیه رو حتما چک کنید 
  • امکانات موجود روی اون تعرفه مثل کانالهای کابلی و خط تلفن ثابت رو چک کنید و اگه لازم ندارین با تعرفه ای بردارین که اینارو نداشته باشه یا با اون شرکت مکاتبه کنید که براتون حذف بکنه و تعرفه شما رو کمتر بکنه البته در صورت امکان این کار که با مکاتبه متوجه میشین . 

نکته : معمولا در مناسبتهایی مثل تعطیلات آخر سال یا عید پاک یا Black Friday تخفیف های خوبی روی تعرفه های سیم کارت و اینترنت ثابت اعمال میشه و اگه میتونین تویه این تاریخ ها خرید بکنین .